DEZBATERE PUBLICĂ ÎN CADRUL ACTUALIZĂRII PLANULUI URBANISTIC GENERAL AL MUNICIPIULUI CRAIOVA

În data de 29.08.2023, ora 14.00, la COMPLEXUL SPORTIV CRAIOVA - STADIONUL DE FOTBAL - SALA DE CONFERINTE, va avea loc o dezbatele publică adresată cetăţenilor municipiului, investitorilor, organizaţiilor non-guvernamentale interesate, în cadrul căreia vor fi prezentate direcţiile principale de dezvoltare a teritoriului urban şi principalele reglementări create, în acord cu legislaţia şi cu opţiunile primăriei şi ale comunităţii.

În urma discuțiilor, persoanele interesate sunt rugate să comunice Primăriei Municipiului Craiova, până la data de 15.09.2023, problemele pe care le găsesc relevante pentru Planul Urbanistic General, prin următoarele metode:

• prin aplicația webGIS, utilizând funcția ”Adaugă comentariu”. Modalitatea de adăugare a unui comentariu este detaliată în aplicație;
  • prin formularul de consultare online disponibil la secțiunea Consultare publică
  • la Registratura instituției: Str. Târgului nr. 26 – Centrul Multifuncțional, Craiova.

Persoana responsabilă cu informarea şi consultarea publicului:

Insp. Urb. Monica Marin,

Direcția Urbanism și Amenajarea Teritoriului – Primăria Municipiului Craiova,