Alegeri locale 2020
Restricţii / intervenții
Restrictii de circulatie impuse ca urmare a amenajarii de sensuri giratorii provizorii
Publicat: 21 august 2020, 22:38, Actualizat: 21 august 2020, 22:38
Primăria Municipiului Craiova anunţă faptul că începând cu data de 22.08.2020 se va pune în aplicare Hotărârea nr. 3/2020 a Comisiei de Sistematizare a Circulaţiei Rutiere şi Pietonale, cu privire la reglementarea circulaţiei  autovehiculelor din municipiul Craiova, astfel:
1.Amenajarea unui sens giratoriu provizoriu in intersectia dintre Bld. Dacia si str. Brazda lui Novac.
2.Amenajarea unui sens giratoriu provizoriu in intersectia dintre Bld. Dacia, str. Fratii Golesti si str. Bariera Valcii.
3.Amenajarea unui sens giratoriu provizoriu in intersectia dintre Bld. Dacia, Bld. Carol I si Piata Constantin Brancusi.
Aceste reglementari vor fi valabile pe perioada desfasurarii lucrarilor care sunt in derulare pe Aleea 4 Simnic, la podul de peste calea ferata, urmand ca ulterior, sa se revina la reglementarile initiale.
Solicităm conducătorilor auto să circule cu atenţie şi să se conformeze semnalizărilor rutiere ce vor fi instituite.