Restricţii / intervenții
Restricții ale circulației rutiere incepând cu data de 22.02.2020
Publicat: 21 februarie 2020, 09:35, Actualizat: 21 februarie 2020, 09:35

Primăria Municipiului Craiova anunţă închiderea circulaţiei rutiere pe mai multe sectoare de drum, în vederea desfăşurării Campionatului Naţional de Marş, etapa finală, organizat în ziua de 22.02.2020 de către Club Sportiv Municipal Craiova.

Astfel, în data de 22.02.2020 se va închide circulaţia rutieră pe următoarele sectoare de drum:

• bld. Ilie Balaci, de la intersecţia cu bld.1 Mai şi intersecţia cu str. Gheorghe Bibescu până la intersecţia cu str. Rîului, sensul de deplasare Sala Polivalentă- Parcul Tineretului, intervalul orar 08:30-15:00;
  • bld. Ilie Balaci, de la intersecţia cu str. Rîului până la intersecţia cu str. Drumul Fabricii, sensul de deplasare Sala Polivalentă- Parcul Tineretului, circulaţia urmând a fi deviată pe celălalt sens, intervalul orar 08:50-15:00;
  • str. Râului, de la intersecţia cu str. Bucovăţ până la intersecţia cu bld. Ilie Balaci, intervalul orar 08:50-15:00.

În situaţia în care autovehiculele staţionate în zona restricţionată sau în parcările adiacente acestei zone obstrucţionează buna desfăşurare a evenimentului, aceste autovehicule vor fi ridicate şi reamplasamente în zonele aflate în imediata apropiere.

Solicităm conducătorilor auto să circule cu atenţie şi să se conformeze semnalizărilor rutiere ce vor fi instituite.

Mulţumim pentru înţelegere.