Politica Urbană a României
Anunt pentru emiterea acordului de mediu pentru proiectul „Străpungere strada Traian Lalescu – Calea București – Henri Coandă”
Publicat: 20 noiembrie 2020, 13:19, Actualizat: 20 noiembrie 2020, 13:20

Primăria Municipiului Craiova, anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Străpungere strada Traian Lalescu – Calea București – Henri Coandă” propus a fi amplasat în județul Dolj, municipiul Craiova, pe străzile: Traian Lalescu, Calea București și Henri Coandă.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Dolj, strada Petru Rareș, nr.1 și la sediul Primăriei Municipiului Craiova, str. A.I. Cuza, nr.7, în zilele de luni până joi între orele 800–1600 și vineri între orele 800–1400.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Dolj, strada Petru Rareș, nr.1.