Achiziții publice »
Achiziții publice - 2020
Solicitare oferte cazare pentru carantinarea persoanelor ce vin din zone afectate de COVID-19
Publicat: 2 aprilie 2020, 14:06, Actualizat: 2 aprilie 2020, 16:10

Luând în considerare răspândirea infecției cu Coronavirus SARS – CoV – 2 la nivelul României cât și obligația autorităților administrației publice locale de a asigura spații special amenajate pentru carantinare în vederea cazării persoanelor care intră pe teritoriul României din zonele afectate de COVID – 19, Primăria Municipiului Craiova solicită tuturor operatorilor economici, care dețin unități de cazare la nivelul UAT Craiova și doresc includerea lor în vederea folosirii ca centre de carantină, conform Ordonanței Militare nr. 4 și a HG nr. 201/2020, să depună o adresă de intenție la Primăria Municipiului Craiova, pe adresele de email protectiacivila@primariacraiova.ro și relatiicupublicul@primariacraiova.ro .

Adresa de intenție va trebui să cuprindă datele de identificare ale unității hoteliere și numărul total de camere disponibile (single și duble).

Biroul Situații de Urgență și Protecție Civilă

Primăria Municipiului Craiova