Politica Urbană a României
Alegeri parlamentare
Achiziții publice »
Achiziții publice - 2020
Invitație la licitație deschisă - Etapa unică Eficiență energetică în clădirile educaționale (proiectare și execuție) - Reofertare în cadrul Proiectului: GrCF2 W2 – Craiova Urban Rehabilitation
Publicat: 19 noiembrie 2020, 14:26, Actualizat: 19 noiembrie 2020, 14:26

Invitație la licitație deschisă - Etapa unică

în cadrul Proiectului: GrCF2 W2 – Craiova Urban Rehabilitation

UAT Municipiul Craiova intenționează să utilizeze o parte din încasările unui împrumut acordat de către Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare ("Banca") pentru proiectul menționat mai sus. Detaliile financiare suplimentare sunt după cum urmează:

Acest contract va fi finanțat dintr-un împrumut al BERD de 15 000 000 EUR.

Contractul finanțat din împrumut acordat de Bancă este deschis firmelor din orice țară.

UAT Municipiul Craiova invită acum potențialii ofertanți pentru contractul menționat anterior.

Descrierea achiziției este următoarea:

Antreprenorul va presta servicii de proiectare și va executa lucrări care au drept scop creșterea performanței termice și a eficienței energetice a unor clădiri aparținând unităților de învățământ situate în Municipiul Craiova, România:

LOT 1  1.a Școala Gimnazială „Sfântu Gheorghe” - Școala nr. 23

1.b Școala Gimnazială „Sfântu Gheorghe”  - Școala nr. 24

LOT 2  2.a Școala Gimnazială „Ion Creangă”

2.b Școala Gimnazială „Ion Creangă” - Grădinița „Voinicelul”

LOT 3  3.a Colegiul Național „Nicolae Titulescu”

3.b Grădinița „Castelul Fermecat”

LOT 4  4.a Grădinița „Pinocchio”

4.b Grădinița „Paradisul Copiilor”

Regulile de achiziție aplicabile sunt  Politicile si Regulile BERD care pot fi vizualizate la adresa:

Această licitație va fi efectuată prin achiziții publice electronice prin intermediul portalului EBRD pentru achiziții electronice a clienților (ECEPP). Participanții potențiali care s-au înscris în ECEPP și și-au exprimat interesul pentru contract pot avea acces la documente și pot solicita clarificări și informații suplimentare de la client prin intermediul ECEPP. Firmele neînregistrate ar trebui să se înregistreze la ECEPP la acest link:

Fondurile din împrumutul acordat de Bancă nu vor fi utilizate în scopul plății către persoane sau entități sau pentru orice import de bunuri, dacă o astfel de plată sau import este interzisă printr-o decizie a Consiliului de Securitate al Organizației Națiunilor Unite luate în temeiul capitolului VII din Carta Organizației Națiunilor Unite sau în temeiul unei legi sau al unui regulament oficial al țării Clientului.

Ofertele vor fi depuse în format electronic, doar pe portalul ECEPP. Nu se vor depune nici un fel de documente în format fizic.

Pentru informații suplimentare contactați:

Primăria Municipiului Craiova

Direcția Investiții, Achiziții și Licitații